Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie
ul. Kościelna 27, 42-300 Myszków

Szukaj

zatrudni na stanowisku: MŁODSZY BIBLIOTEKARZ

Miejsce pracy: Myszków– Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie (dalej MiPBP)

Etat: 1 etat

Rodzaj umowy: umowa o pracę na czas określony

Zakres obowiązków:

➢ bieżąca obsługa użytkowników, w tym rejestracja nowo zapisanych osób, wypożyczeń, zwrotów,

rezerwacji, wyszukiwanie i udzielanie informacji o zbiorach, usługach,doradztwo w zakresie doboru literatury;

➢ wykonywanie prac bibliotekarskich związanych z księgozbiorem;

➢ realizacja działań i współpraca z innymi bibliotekami, placówkami oświatowymi itd. w zakresie promocji książki i czytelnictwa,

➢ inicjowanie i uczestnictwo w projektach edukacyjnych dla osób w różnych grupach wiekowych.

Wymagania:

➢ wykształcenie minimum średnie,

➢ umiejętność pracy w zespole,

➢ umiejętność planowania i organizowania pracy własnej, samodzielność, zaangażowanie w przydzielone zadania,

➢ dyspozycyjność,

➢ skrupulatność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,

➢ wysoka kultura osobista i wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne (otwartość, komunikatywność).

Mile widziane:

➢ studia wyższe lub studia podyplomowe kierunku informacja naukowa lub bibliotekoznawstwo,

➢ doświadczenie zawodowe w zawodzie bibliotekarza,

➢ znajomość obsługi programu bibliotecznego SOWA,

➢ zamiłowanie do literatury,

➢ znajomość rynku wydawniczego,

Oferujemy:

➢ możliwość rozwoju zawodowego i stałego podnoszenia własnych kwalifikacji,

Wymagane dokumenty:

a) List motywacyjny

b) Opisany przez kandydata przebieg pracy zawodowej (CV + nr tel. kontaktowego).

c) Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje, wykształcenie zawodowe i uprawnienia.

d) Kserokopie świadectw pracy.

e) Oświadczenie kandydata o posiadanym obywatelstwie polskim oraz o posiadanym lub nie obywatelstwie innego państwa.

f) Oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych.

g)Oświadczenie kandydata, iż nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

h) Oświadczenia kandydata o niefigurowaniu w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

W związku z tym, że składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą podlega odpowiedzialności karnej zgodnie z §233 Kodeksu Karnego, oświadczenia wymienione
w punktach od e) do h) powinny zostać zaopatrzone w następującą klauzulę: „Jestem świadomy/-a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

Ja niżej podpisana/ny oświadczam, iż zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu

Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, /Dz.Urz. UE L 119, s.1/, wyrażam wyraźną i dobrowolną zgodę (art.7 ust.2) na przetwarzanie przez MiPBP w Myszkowie z siedzibą ul. Kościelnej 27, 42-300 Myszków, jako Administratora danych, moich danych osobowych, zawartych w przekazanych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych, w celu realizacji procesu naboru na wolne stanowisko pracy, w zakresie szerszym niż jest to wymagane na podstawie art. 22¹ ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz późniejszych kontaktów w przedmiotowej sprawie.

Zostałam/łem poinformowana/y o możliwości wycofania zgody w dowolnym momencie, w formie pisemnego oświadczenia. Mam świadomość, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

W przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Myszkowie, proszę o umieszczenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez MiPBP przez okres najbliższych 12 miesięcy.

Termin i miejsce składania aplikacji:

Dokumenty (oferty) nadesłane/złożone przez kandydatów, rozpatrzone negatywnie (nie wyłonione w wyniku naboru), zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu rekrutacji, z wyłączeniem ofert osób, które wyraziły zgodę na ich wykorzystanie, w kolejnych naborach prowadzonych przez MiPBP przez okres najbliższych 12 miesięcy.

MiPBP w Myszkowie zastrzega sobie prawo odpowiedzi jedynie na wybrane oferty.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych

Klauzula informacyjna dla osób kandydatów do pracy w MiPBP

Zgodnie z art.13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.) (dalej: RODO), informuję:

1. Administrator

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie z siedzibą 42-300 Myszków ul. Kościelna 27, jako pracodawca, za którą czynności z zakresu prawa pracy dokonuje Dyrektor MiPBP.

2. Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z wyznaczonym przez Dyrektora MiPBP inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem:

3. Cel i podstawy przetwarzania

Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (art.22¹ ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (dalej: Kp) oraz Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego (art. 22¹ § 1 pkt.1-6 Kp w zw. z art. 6 ust. 1 lit. b i lit. c RODO).

Podanie innych danych w zakresie nieokreślonym przepisami prawa, zostanie potraktowane jako zgoda (art. 6 ust. 1 lit a RODO) na przetwarzanie tych danych osobowych. Wyrażenie zgody w tym przypadku jest dobrowolne, a zgodę tak wyrażoną można odwołać w dowolnym czasie.

MiPBP będzie przetwarzała Państwa dane osobowe, także w kolejnych naborach pracowników jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę (art. 6 ust. 1 lit a RODO), która może zostać odwołana w dowolnym czasie.

Jeżeli w dokumentach zawarte są dane, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (art. 9 ust. 2 lit. a RODO), która może zostać odwołana w dowolnym czasie.

4. Odbiorcy danych osobowych

Państwa dane osobowe mogą być przekazane wyłącznie podmiotom, które uprawnione są do ich otrzymania przepisami prawa. Ponadto mogą być one ujawnione podmiotom, z którymi MiPBP zawarła umowę na świadczenie usług serwisowych dla systemów informatycznych wykorzystywanych przy ich przetwarzaniu.

5. Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.

W przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystywane danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą przechowywane przez 12 miesięcy.

6. Prawa osób, których dane dotyczą

Mają Państwo prawo do:

 7. Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

ARCHIWALNE OFERTY

Opublikował(a): Sylwia Wolska